مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف نوآوری،خلاقیت و فناوری اطلاعات در بانکها (فصل 2)

فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف نوآوری،خلاقیت و فناوری اطلاعات در بانکها (فصل 2) می باشد که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف نوآوری،خلاقیت و فناوری اطلاعات در بانکها (فصل 2)

مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-تعاریف-نوآوری-خلاقیت-و-فناوری-اطلاعات-در-بانکها-(فصل-2)


دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف نوآوری،خلاقیت و فناوری اطلاعات(فصل دوم) در 67 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:
مقدمه
انتشار به موقع و به هنگام تکنولوژی جدید و پذیرش آن، یک عنصر اساسی در تامین رشد اقتصادی است. از این دیدگاه، درک عوامل تعیین کننده پذیرش تکنولوژی، موضوعی بسیار مهم است. انتشار نوآوری تکنولوژی زمینه ای چند رسانه ای با تاریخچه طولانی است. رویکردهای نظری مختلفی برای مطالعه تصمیم به پذیرش نوآوری ها مطرح شده است. اگرچه ادبیات پذیرش تکنولوژی جدید غنی است اما تعداد کمی از مطالعات نگاه ویژه ای روی صنعت خدمات مالی داشته اند. شناختی که در مورد اهمیت ویژه نوآوری های مالی وجود دارد، شناختی کلی و عمومی است. در زمینه مطالعه انگیزه و گرایش مشتری به استفاده از تکنولوژی جدید، هنگام تعامل با بانک نیز این محدودیت دیده می شود.

فناوری اطلاعات  و سیر تحول آن در نظام بانکی
منظور از اطلاعات، مجموعه ای از ابزارها و روش های لازم برای تولید، پردازش، نگهداری، توزیع و انهدام سیستم های مبتنی بر اطلاعات به معنی فراگیر آن (شامل متن، صورت و تصویر) است و دارای یکی از اجزای زیر می باشد :
-    سخت افزار  ؛
-    نرم افزار  ؛
-    سیستم های ارتباطی .
اسکات موتون  (1991) فناوری اطلاعات را شامل انواع رایانه ها، سخت افزار، نرم افزار، شبکه های ارتباطی که دو رایانه را به یکدیگر متصل می کند، شبکه عمومی و خصوصی و ترکیب رایانه و فناوری اطلاعات و سیستم هایی که رایانه های شخصی را به ابر رایانه ها متصل می کند و شبکه گسترده جهانی که از یک سلسله رایانه های قدرتمند تشکیل شده است، می داند. در تعریف دیگر، فناوری اطلاعات به اشکال مختلف فناوری اطلاعات اطلاق می شود که با پردازش، نگهداری و ارسال اطلاعات به شکل الکترونیکی می پردازند. تجهیزات فیزیکی برای این امر شامل رایانه، تجهیزات شبکه ارتباطی، تجهیزات انتقال داده مانند تلفن، فکس، موبایل، اینترنت و... است)همان منبع، ص15 و 14).
با توجه به تعاریف فوق، امروزه به کمتر سازمانی برخورد می شود که بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات در آن مطرح نبوده و به یکی از دقدقه های مدیران آن مبدل نشده باشد. در هر جایی، به کارگیری فناوری جدید اطلاعاتی و ارتباطی به منظور افزایش دقت و سرعت در تهیه و توزیع اطلاعات و کیفیت ارتباطات در سازمان با هدف نهایی تعالی سازمان و بهبود کیفیت ارائه محصولات و خدمات مطابق با نیاز مشتری و حتی ورای انتظار مشتری ضروری به نظر می رسد. در این راستا مدیران ارشد باید ارزش فناوری اطلاعات را در تحقق اهداف سازمان و موفقیت خود در نظر داشته باشند. به وضوح می توان اذعان کرد که فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف زندگی بشر تاثیرات قابل ملاحظه ای گذاشته است؛ از جمله در آموزش، پزشکی، تجارت، ادارات، دولت، فرهنگ اقتصاد و بانکداری. در این راستا از آنجایی که لازمه حرکت به سمت تجارت و دولت الکترونیک، وجود بانکداری الکترونیک قوی و در واقع حضور فناوری اطلاعات در عرصه بانکداری می باشد. از این رو روزانه شاهد تغییرات روز افزون در این زمینه بوده و خواهیم بود. بر این اساس جهت آشنایی بیشتر با این تغییرات، سیر تحول فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری به شرح زیر ارائه می گردد. باید دانست که تکنولوژی بانک ها مشتمل بر تکنولوژی پردازش، ثبت، نگهداری، تغذیه و تبادل اطلاعات مشتریان است. این تکنولوژی طی دوره های چهارگانه ای به شرح زیر به تکامل رسید(جزفه و استون ، 2003، صص 197-194).

فناوري اطلاعات و ارتباطات
دربخش بانكداري، نوآوري‌هاي جديد مانند پول الكترونيكي، پايانه‌هاي انتقال ودريافت و پرداخت اتوماتيك، بانكداري مجازي و بانكداري اينترنتي لحظه‌اي تحول عظيمي رادراين بخش ايجاد كرده‌اند وباعث ارتقاي كارايي، بهره‌وري، سرعت دربرقراري ارتباطات وكاهش هزينه‌هاي عملياتي براي بانك‌ها شده‌اند. درايران مهمترين چالشي كه بانكداري الكترونيكي با آن روبروست، نبودن فرهنگ استفاده از اين تكنولوژي وحاكم بودن تجارت سنتي مي‌باشد

نوآوري و بانكداري
به عقيده دل (1998)   مشتريان همواره بهترين منبع ايدهها ميباشند. نوآوريها تنها اگر نيازهاي مشتريان را بهتر از محصولات موجود برآورده سازند، داراي ارزش تجاري ميباشند. نوآور بودن ميزاني است كه فرد يا يك واحد پذيرش، نسبتا زودتر از ديگر اعضاي يك سيستم اجتماعي، ايده جديد را ميپذيرد. مشتريان نوآور كه در خريد محصولات جديد و به كاربردن ايدههاي نو پيشگام هستند، منابع با ارزشي مي باشند. اما قبل از اينكه مشتريان نوآوري را بپذيرند، بايد درباره آن بدانند و ياد بگيرند. اين يادگيري، فرايند نوآوري ناميده ميشودو از پنج مرحله زير تشكيل شده است(15p،2006، Alagheband).
آگاهي – افراد در معرض نوآوري قرار ميگيرند اما اطلاعات كاملي درباره آن ندارند.
علاقه – افراد به ايده جديد علاقهمند ميشوند و اطلاعات اضافي در مورد آن را جستجو ميكند.
ارزيابي– افراد بطور ذهني نوآوري را بكار ميبرند و موقعيت آينده آن را پيشبيني ميكنند و سپس تصميم ميگيرند كه آن را امتحان كنند يا خير.
آزمايش– افراد نوآوري را استفاده ميكنند.
پذيرش– افراد تصميم ميگيرند به استفاده دائم و كامل از نوآوري ادامه دهند.

پیشینه پژوهش
در سال 2002 پژوهشي در مورد تاثير اعتماد بر پذيرش بانكداري اينترنتي از سوي مشتريان توسط ها  و سو  انجام شده است. در اين تحقيق از مدل پذيرش تكنولوژي استفاده شده است. نتيجه اين تحقيق حاكي از اين است كه اعتماد يكي از مهمترين عوامل در شكلگيري طرز تفكر افراد نسبت به استفاده از بانكداري اينترنتي است كه اين طرز تفكر بر قصد استفاده تاثير ميگذارد و قصد استفاده نيز منجر به استفاده واقعي از خدمات بانكداري اينترنتي ميشود (02002، Han & Suh).
يك تحقيق تحت عنوان بررسي عواملي كه بر طرز تفكر افراد نسبت به بانكداري اينترنتي در فنلاند تاثيرگذار هستند در سال 2002 به انجام رسيده است. اين تحقيق بيان ميكند كه عوامل موثر بر طرز تفكر فرد نسبت به بانكداري اينترنتي عبارتند از تجربه قبلي فرد در مورد استفاده از رايانه و تكنولوژي، تاثير گروه مرجع و شخصيت فرد. نتيجه اين تحقيق بيانگر اين است كه افرادي كه دانش بيشتري در مورد استفاده از رايانه دارند، احتمال بيشتري دارد كه از خدمات بانكداري اينترنتي استفاده كنند. اين تحقيق نشان داد كه افرادي كه از خدمات بانكداري اينترنتي استفاده ميكنند افراد نسبتا جواني هستند كه از درآمد و تحصيلات برخوردارند(2002، Mattila et.al).

فهرست مطالب
2-1) مقدمه   
2-2) فناوری اطلاعات و سیر تحول آن در نظام بانکی   
2-2-1)دوره اول – اتوماسیون پشت باجه   
2-2-2) دوره دوم–  اتوماسیون جلوی باجه   
2-2-3)دوره سوم – متصل کردن مشتریان به حساب هایشان  
2-2-4) دوره چهارم – یکپارچگی سازی سیستم ها   
2-3)تکنولوژی های سلف سرویس و بانکداری   
2-4) انواع سيستمهای انتقال الكترونيكی وجوه  (EFT)   
2-5)عوامل درون سازمانی موثر بر جذب منابع   
2-5-1) عوامل خدماتی   
2-5-2) عوامل مالی   
2-5-3 )عوامل ارتباطی و انسانی  
2-5-4 )عوامل و شرایط فیزیکی   
2-5-5 )عوامل وابستگی سازمانی   
2-6 )تجهيز منابع در بانك   
2-6-1 ) فناوري اطلاعات و ارتباطات   
2-6-2  )مهارت‌هاي نيروي انساني   
2-6-3 ) تنوع خدمات بانكي  
2-6-4 )كيفيت خدمات بانكي   
2-6-5 )رضايت مشتريان ازكاركنان بانك‌ها و مؤسسات مالي   
2-6-6) مطلوبيت محيط داخلي بانك‌ها   
2-6-7) مطلوبيت محل استقرار مكاني بانك‌ها   
2-7) نوآوري و بانكداري   
2-8) پرورش ایده های خلاقانه و نوآورانه   
2-8-1) پرورش خلاقیت   
2-8-2) خلاقیت فردی در مقابل نوآوری تیمی   
2-8-3) نوآوری رو به پیشرفت   
2-8-4) نوآوری و خلاقیت جهانی   
2-8-5) نوآوري نظام يافته (TRIZ)  
2-9) ویژگی های خدمات بانکی   
2-9-1) مقایسه خدمات بانکهای ایرانی وخارجی
2-10) پذيرش تکنولوژی   
2-11) تئوري انتشار نوآوري (IDT)   
2-12)  تئوري عمل منطقي (TRA)   
2-13) تئوري رفتار برنامه ريزي شده (TPB)   
2-13-1) اجزا و روابط تئوري رفتار برنامه ريزي شده   
2-14) مدل پذيرش تكنولوژي (TAM)   
2-15)تئوري ويژگيهاي درك شده نوآوري (PCI)  
2-16) تئوري تجزيه شده رفتار برنامهريزي شده (DTPB)   
2-17) مدل تكامل يافته پذيرش تكنولوژي (TAM2)   
2-18) نتيجهگيري و ارائه مدل مفهومي   
2-19) نمونه ای از شرکتهای نوآور، شرکت خدمات فناوری  نوآور پاسارگاد(نوپاد)   
2-20) نمونه ای از طرحهای نوآورانه   
2-21) پیشینه تحقیق در داخل و خارج از کشور   
منابع


 پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف نوآوری خلاقیت و فناوری اطلاعات در بانکها (فصل 2) دانلود مباني نظري فناوری اطلاعات بانکی نوآوری رو به پیشرفت مباني نظري فناوري اطلاعات و ارتباطات در بانک مباني نظري مديريت نوآوري و بانكداري فصل دوم پايان نامه ار

مطالب مرتبط

مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف نوآوری،خلاقیت و فناوری اطلاعات در بانکها (فصل 2)


تحقیق بررسی ساختار هندسی باغ های ایرانی با نگاه به عنصر آب (نمونه موردی: باغ شاهزاده ماهان کرمان)

دانلود طرح توجیهی تولید پستانک بچه

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق قابلیت های سازمانی و مزیت رقابتی (فصل دوم پایان نامه)

دانلود پرسشنامه شرایط خانوادگی

پروژه کارورزی در شرکت ایران شرق

دانلود پرسشنامه خشم صفت – حالت اسپیلبرگر (STAXI-2)

مبانی نظری و پیشینه تحقیقاتی گویش شناسی (فصل 2)

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش کیفیت خدمات سازمانها(فصل دوم پایان نامه مدیریت)

ادبیات و پیشینه تحقیق نظریه های رضایت زناشویی (فصل دوم پایان نامه)

آزمون سازگاری زناشویی لاک_ والاس (LWMAT)